Rozhovor v Českém rozhlase

Rozhovor v Českém rozhlase

Tekutý karamel je nejlepším podnikatelským záměrem v Jihočeském kraji.

16. duben 2014   

Rodina Kalkušova s tekutým karamelem a student Filip Rýc se sportovištěm DirtPark zvítězili v jihočeském kole soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy roku. Jejich projekty obstály v konkurenci osmnácti dalších podnikatelských záměrů. Mezi nimi byla třeba i výrobna nábytku v barokním stylu nebo chovná stanice krmného hmyzu.

Organizátoři soutěže teď vítězům pomůžou s rozjezdem podnikání. „Kromě finanční podpory, která je 30 tisíc korun, získávají třeba tablety, volání či internet na rok zdarma,“říká manažerka projektu Rozjezdy roku Petra Pavičová. „Získávají také podporu v poradenství. Máme řadu zkušených lektorů, kteří jim jeden rok pomáhají. Mohou se na ně obrátit se svými problémy a podobně,“ dodává.

Rodina Kalkušových z Českého Krumlova svůj byznys postavila na výrobě a prodeji tekutého karamelu. Impulsem k začátku podnikání byla touha po samostatnosti.

„Já jsem v současné době nezaměstnaný. Jinak jsem byl typický zaměstnanec,“ říká Václav Kalkuš a doplňuje: „A před nějakým časem jsme se společně rozhodli, že se o sebe postaráme sami. Tento projekt je jedním z pilířů, na kterých chceme stavět. Sami se o sebe postarat a nespoléhat se na někoho jiného.“