Rozhovor v Českém rozhlase

Rozhovor v Českém rozhlase

Tekutý karamel je nejlepším podnikatelským záměrem v Jihočeském kraji.

16. duben 2014   

Rodina Kalkušova s tekutým karamelem a student Filip Rýc se sportovištěm DirtPark zvítězili v jihočeském kole soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy roku. Jejich projekty obstály v konkurenci osmnácti dalších podnikatelských záměrů. Mezi nimi byla třeba i výrobna nábytku v barokním stylu nebo chovná stanice krmného hmyzu.

Organizátoři soutěže teď vítězům pomůžou s rozjezdem podnikání. „Kromě finanční podpory, která je 30 tisíc korun, získávají třeba tablety, volání či internet na rok zdarma,“říká manažerka projektu Rozjezdy roku Petra Pavičová. „Získávají také podporu v poradenství. Máme řadu zkušených lektorů, kteří jim jeden rok pomáhají. Mohou se na ně obrátit se svými problémy a podobně,“ dodává.

Rodina Kalkušových z Českého Krumlova svůj byznys postavila na výrobě a prodeji tekutého karamelu. Impulsem k začátku podnikání byla touha po samostatnosti.

„Já jsem v současné době nezaměstnaný. Jinak jsem byl typický zaměstnanec,“ říká Václav Kalkuš a doplňuje: „A před nějakým časem jsme se společně rozhodli, že se o sebe postaráme sami. Tento projekt je jedním z pilířů, na kterých chceme stavět. Sami se o sebe postarat a nespoléhat se na někoho jiného.“

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení