Doma v regionech

Napsali o nás: Doma v REGIONECH

Co se vám vybaví při slově "karamel"? Barevný odstín nebo druh bonbonu - ano, ten, který tolik lepí, a vůbec to není na škodu? Ale to není zdaleka všechno. Karamel je totiž velké sladké tajemství...

Naštěstí jsou lidé, kteří tajemství rádi odhalují a nenechávají si je jen pro sebe. Jedním z nich je pan Vašek a jeho rodina. I oni si rádi sem tam osladí život, přesněji tedy zmrzlinový pohár, palačinku nebo jinou dobrotu. Jelikož jim ale záleží na jejich zdraví, nechtěli být závislí na klasickém bílém cukru a začali hledat alternativy. Došli tak až k domácí výrobě tekutého karamelu – pozor, slovo domácí je zásadní! Místo průmyslových postupů a chemie vložili do vývoje nadšení, které spolu s pečlivou ruční prací dalo vzniknout lahodnému výsledku. Brzy se o plody své práce podělili s přáteli a na jejich naléhání následně zkusili s karamelem i podnikat. A nutno dodat, že pokus to byl nevídaně úspěšný. Dokazují to i získané certifi káty a ocenění. V roce 2013 to byla značka ŠUMAVA originální produkt®, v roce 2014 značky Chutná hezky jihočesky a Regionální potravina a ocenění Česká chuťovka.

Kvalita výrobku měla náležitou odezvu, a tak se tekutý karamel dostával k dalším a dalším zákazníkům, a množily se i způsoby jeho využití. Kromě kávy, čaje, svařeného vína a dalších teplých nápojů si karamel samozřejmě skvěle rozumí s nejrůznějšími dezerty a sladkými jídly. Věděli jste ale, že se hodí také při dopékání masa, na kterém vytvoří elegantní krustičku, jako základ do červeného zelí a do různých polévek a omáček? Například boršči nebo svíčkové dodá ten pravý šmrnc.

Kdo tekutý karamel přizve jako pomocníka do své kuchyně, jistě objeví další originální kombinace. Aby toto objevování bylo ještě zajímavější, existuje kromě Originálního karamelu též Kávový karamel s extraktem kávy Bonetto, vynikající čokoládově oříškovou chutí a vůní, PREMIUM karamel se 76% obsahem sušiny a slavnostní Zlatý karamel, obsahující 22karátové potravinářské zlato. Budete-li navíc chtít obdarovat zlatohnědým zázrakem své blízké, můžete využít krásné dárkové balení, odkazující na kulturní bohatství Českého Krumlova.