Jdi na obsah Jdi na menu

S pohankou a karamelem

2. 2. 2018

p6210070.jpgChuť pohanky je zvláštní, ale díky tomu, že jsem na ní, brynze a špeku v Beskydech vyrůstala, ji mám  ráda. I vás možná zaujme. Když ne se špekem, tak na sladko, s karamelem.

Placičky s jablky a karamelem

Podělím se s vámi o recept na placičky, které nám kdysi v Pudlově u Bohumína chystala naše babička a nikde jsem ten recept ještě neobjevila...

Nastrouhejte si jablka, nebo použijte zavařená tak, jak to dělám v zimě: na karamelu rozdušená, nastrouhaná jablka se skořicí a třeba rozinkami, následně zavařená. Mimochodem, tato varianta je třeba do závinu lepší než čerstvá jablíčka smiley.  K nim přidejte zbylé bílky nebo celá syrová vajíčka, pohankovou mouku, skořici nebo perníkové koření, karamel a ždibec soli tak, aby vám vzniklo husté těstíčko. Babička nám ty placičky smažila na sádle. Hotové je občas dozdobím zakysanou smetanou, zavařeninou nebo ovocem, ale do školy jako svačinu si je dcerka bere jen tak, čisté. 

_3ds8078_cs6_srgb.jpg

 

S pohankou se ale dají dělat i jiná kouzla. Ale pozor, protože neobsahuje lepek, chová se malinko jinak. (A to je vlastně pro nás dobře.) Třeba palačinky, z pohankové krupice šišky s mákem, kaše, ovocné knedlíčky a spoustu dalších. Stačí vyměnit obyčejnou mouku za tuto pohankovou a trochu experimentovat. A - místo cukru použít karamel.  Mňam .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář